PITOC ehk Public Information Tobacco Control projekt on otseselt seotud tubakakontrolli ja suitsetamislevimuse ennetamisega Euroopas. Projekti laiem eesmärk on vähendada suitsetamisest põhjustatud haigusjuhtude ja surmade arvu toetades tubakatoodete reguleerimist.

 

Tubakatoodete koostisosade andmed, mida tootjad kasutavad, peavad olema tarbijatele hästi kättesaadavad. Seetõttu ongi PITOCi raames kokku pannud materjalid nendest lisanditest, mis on oma omaduste ja kasutatava koguse tõttu tervisele kõige ohtlikumad. Kui tarbijad on teadlikud tubakatoodete koostisosadest ja nende manipuleerimisest tööstuste poolt, siis saavad nad teha ka teadlikke valikuid – kas otsustada mitte kunagi suitsetamisega alustada või see lõpetada.

 

Infomaterjal on mõeldud nii avalikkuse teavitamiseks kui ka ajakirjanikele, mittetulundusühingutele, õpetajatele-õppejõududele, poliitikakujundajatele ja teistele professionaalidele.

 

Projekti veab Saksamaa Riiklik Riskianalüüsi Instituut (Das Bundesinstitut für Risikobewertung) ning selles osaleb 17 partnerasutust Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Saksamaalt, Taanist, Soomest, Prantsusmaalt, Maltalt, Hollandist, Norrast, Rumeeniast, Šveitsist, Türgist, Poolast, Suurbritanniast, samuti Tervise Arengu Instituut Eestist.

Projekti rahastab Euroopa Komisjon.

 

Infomaterjal

 

Infomaterjalist leiab ülevaate sellest, miks tubakatööstus oma toodetes erinevaid lisandeid kasutab ning lähem info on antud 15 lisandi – näiteks glütserool, kakao, tselluloosikiud, sorbitool ja ammooniumühendid – kohta, mis on oma omaduste ja kasutatava koguse tõttu tervisele kõige ohtlikumad.

 

Kontakt

 

Tiiu Härm Ekspert
E-post: tiiu.harm@tai.ee
Tel: 659 3981

Tubakatarvitamisest saad lisa lugeda siit

 

Tubakatoodetes kasutatavad lisandid