Eesti Vähiliidul on rõõm teatada, et rahvusvahelise vabatahtlike päeva järel tunnustati Eestis üheteistkümnendat korda vabatahtlikke. Teiste  hulgas pälvis kõrge tunnustuse ka meie Presidendi tunnustus Eve Tamm 2015Lääne-Virumaa Vähihaigete Ühenduse juht Eve-Kaia Tamm oma  ennastsalgava vabatahtliku töö eest nii vähipatsientide ühingus kui ka Lääne-Viru Pensionäride Liidus.

Palju õnne ja rõõme sellel valitud teel Eve-Kaia!!

“Eesti saab olla vaid selline, milliseks me ise teda teeme. Ta saab olla vaid meie unistuste ja tegude koondsumma. Alati on valik, kas laseme otsustada kellelgi teisel ja siis kritiseerime nende teiste otsuseid või otse vastupidi: teeme ja otsustame ise, kuidas muuta oma kogukonna või kellegi teise elu paremaks, aidata abivajajat ilma omakasu saamata,” ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Vihula mõisas toimunud vabatahtlike tunnustamisel.

Ta tõdes, et kasu vabatahtlike tegevusest on üldine, sest sellest saavad leevendust konkreetsed inimesed ning tegelikult kogu Eesti, mis on seeläbi palju parem ja avatum paik ning meenutas, et Eesti inimestele on vabakondlik tegevus alati oluline olnud – ka meie ärkamisaeg oli tegelikult üks suur kodanikualgatus, mis viis lõpuks Eesti riigi loomiseni.

“Mul on hea meel, et seesama usk ise tegemisse ei ole kadunud, vaid viimaste aastatega kasvanud üha suuremaks ning muutunud Eesti elus järjest mõjukamaks,” ütles riigipea.

Ta ei kahtle, et vabakonnaga seotud inimesed on kindlasti ise palju sallivamad ja hoolivamad.

“Konflikte otsides ei saa ju tegelikult teisi aidata, sest nii külvatakse hoopis kurjust ja luuakse veelahet inimeste seas ning tehakse paljud õnnetumaks ja kogu ühiskond tigedamaks, kurjemaks. Kurjus on aga vale teejuht,” rõhutas president Ilves.

“Vabatahtlikkus ei ole omakasu ja selle pealt ei teenita. Teie teate seda. Teiste inimeste tänu ja teie enda hea tunne on loomulik tasu heategevuse eest. Kuigi tihti on raske ja tekib tunne, et laseks ehk teistel edasi teha, ei saa te ju tegelikult oma südame sunnil oma vabakondlikku tööd jätta. Selle eest teile suur tänu ja tänu ka teie lähedastele, kes teid iga päev toetavad,” sõnas riigipea parimate vabatahtlike tunnustamisel.