.

Eesti Vähiliidu heategevuskontserti saab vaadata ETV ja ETV+ vahendusel

Maailma vähideklaratsiooni allkirjastamise puhul toimub Rahvusooperis Estonia 13. septembril kell 18.00 heategevuskontsert, mille tulu läheb vähi ennetamiseks ja varajaseks avastamiseks. Heategevuslikust kontserdist võivad osa saada kõik – ehkki piletid on juba välja müüdud, on kontserti võimalik jälgida televisiooni vahendusel. Pidulikku galakontserti näidatakse ETV-s laupäeval, 14. septembril kell 19.30 ja ETV+ pühapäeval, 15. septembril kell 21.15.

Heategevuskontserdil esinevad külalised välismaalt – metsosopran Annely Peebo Austriast, sopran Perrine Madoeuf Prantsusmaalt, bariton Jānis Apeinis Lätist ja muidugi ka meie Rahvusooper Estonia ooperi- ja balletisolistid, koor ning sümfooniaorkester. Dirigeerib Risto Joost. Kava armastatud ooperitest, operettidest ja ballettidest pani kokku Arne Mikk.

Oma annetuse saavad kontserti nautides teha ka televaatajad. Helistades numbrile 900 1004 annetate 5 eurot, numbrile 900 1040 annetate 10 eurot. Numbrid on juba avatud ja jäävad avatuks ka peale telesaadet. Annetustelefonile helistades toetad vähi ennetustegevust ja varajast avastamist, mis võimaldab päästa tuhandeid inimelusid.

„Laulmine on minu elu,“ sõnas Annely Peebo kontserdiks valmistudes, „aga eriti hea tunne on laulda kontserdil, mille tulu aitab päästa kellegi teise elu!“

Eesti Vähiliit tänab kõiki inimesi, kes toetavad võitlust vähiga!