Ligipääsetavast avalikust ruumist tualett- ja riietusruumide näitel

Tualett- ja riietusruumi kujundus ning korraldus on olulised igapäevaelus, kuid on märgatud, et paljud olemasolevad lahendused ei pruugi alati arvestada puuetega inimeste vajadustega ning võivad hoopis tekitada lisaprobleeme.

Mari Puurman Eesti Puuetega Inimeste Kojast on pühendunud kaasava avaliku ruumi ideele ning on oma mõtteid jaganud ja kogemusi selle teema kohta kirja pannud ajakirjas Sotsiaaltöö. Puurmani soov on juhtida tähelepanu erinevatele võimalustele ning pakkuda lahendusi, mis tagavad kõigile võrdse ligipääsu ja mugavuse avalikes ruumides.

Puurmani eesmärk on teha koostööd teiste ruumide planeerimise ja kujundamisega seotud isikutega, et jagada teadmisi ja põhimõtteid kaasava avaliku ruumi loomiseks. Kui sarnase teemaga inimesed soovivad koos leida võimalusi infot jagada, siis loodab Puurman, et temaga julgesti ühendust võetakse, et saaks koos jõuda samade eesmärkideni avaliku ruumi planeerimisel.

Koos saame edendada teadlikkust ja teadmisi, et tagada ruumide ligipääsetavus ja sobivus kõigile inimestele, olenemata nende individuaalsetest vajadustest.

Artikkel on avaldatud Sotsiaaltöö ajakirjas ja kättesaadav siin.

Rohkem infot või kui on soov kaasa rääkida sellel teemal saate ühendust võtta:

Mari Puuram
Ligipääsetavuse nõunik | Eesti Puuetega Inimeste Koda
+372 5401 0437
mari.puuram@epikoda.ee