Eesti Naiste Korvpalli Meistriliigas osalevad klubid koguvad oma kodumängudel raha Eesti Vähiliidu toetuseks

Pressiteade 14.november, 2023

Naiste Korvpalli Meistriliiga (NKML) on naiste kõrgeim korvpalliliga Eestis. Hooajast 2023/24 kannab Naiste Meistriliiga nimipartneri LHV nime: LHV Naiste Korvpalli Meistriliiga. Liigas osaleb 10 naiskonda: Audentese Spordigümnaasium, Audentes/Tallinna Ülikool, Keila Basket, Korvpallinaiskond OSK/Vesiir, Luunja Korvpallinaiskond, Pärnu Spordikool, Rapla Korvpallikool, TalTech BS/Siili PK, Tartu Ülikool ja TSA.

Osalevad naiskonnad ja Eesti Korvpalliliit teevad hooajal 2023/24 koostööd Eesti Vähiliiduga, et koguda raha uue mobiilse kompuutertomograafi jaoks, mis võimaldab nii kopsuvähi sõeluuringuid kui ka teisi eriarstide määratud uuringuid teha inimeste elukohtade lähedal, ka väljaspool suurlinnu. Kompuutertomograafia, mis tagab patsiendile 10 korda madalama kiirgusdoosi, on asendamatu vähi diagnostikas ning väga efektiivne ka  ägedate haigusjuhtude ja suurte traumade korral. Vähki on võimalik avastada enne sümptomite ilmnemist ja tänu sellele alustada ravi väga varajases staadiumis kui on võimalik vähist tervistuda.

Eesti Korvpalliliit koos liiga nimisponsoriga duubeldab summa ja annetab selle  Eesti Vähiliidule hiljemalt mais 2024, kui korvpallihooaeg lõppeb.

Rohkem infot Eesti Naiste Korvalli Meistriliigast leiate siit.

Vähiliidu kohta rohkem infot leiate siit.