Ühine Eesti naisettevõtjatega võitluses rinnavähi vastu

PRESSITEADE 17.05.2024

Mai on aeg, mil meie südametes tärkab lootus ja ühtsustunne, kutsudes üles hoolitsema oma tervise eest. Maikuu on ka rinnavähikuu.  Nagu paljudes teistes maades on ka Eestis rinnavähk naiste seas kõige sagedasem pahaloomuline kasvaja. Ometi on iga naise jaoks väga oluline hoolitseda rindade tervise eest – teostada enesevaatlust,  osaleda sõeluuringutel, sest mida varajasemas staadiumis rinnavähk diagnoositakse, seda paremad on ravitulemused ja prognoos edasisele elule.

Sel tervise ja ühtsuse kuul ühinevad mitmed Eesti naiste juhitud ettevõtted ja brändid, kelle toodete ja teenuste sära täidab meie igapäevaelu, et toetada Eesti Vähiliitu võitluses rinnavähiga. Nende seas on Placent Active, Tassikoogid, Silma Retreat, Symmetrista, Babor Beauty Spa, CARÁ, Happy Aging, Dodici, Muuni, Malino Beauty Studio ja portail.ee.

„Naistena teame, et oma tervise eest hoolitsemine tähendab ühtlasi ka lähedaste eest hoolitsemist. Oleme ka ise emad, tütred ja sõbrannad ning teame, et tervis on meie suurim varandus,“ ütleb Placent Active’i looja Aljona Gorbatškova. „Meie ühine eesmärk on koguda terve maikuu jooksul võimalikult suur annetuse summa, mida juunis Eesti Vähiliidule annetada.“

Mille tarbeks raha kogutakse?

Tänaseks on Eesti Vähiliidul kolm mobiilset diagnoosikabinetti, sealhulgas mammograafiabuss, mis sõidab mööda Eestimaad, et tuua rinnavähi varajase avastamise võimalus kõigile lähemale.

Kuid iga mammograafi eluiga on kahjuks piiratud ning paari-kolme aasta pärast vajab aparaat väljavahetamist. Selleks, et Vähiliit saaks edukalt oma elupäästvat missiooni jätkata, on vaja juba täna hakata koguma raha uue mammograafi soetamiseks. Kuigi Tervisekassa toetab sõeluuringuid, on Vähiliidu  diagnoosikabinettidesse uute seadmete ostmine  toimunud just heade koostööpartnerite ja annetuste toel.

Tänavu novembris Hologic Inc esitleb Chicagos RSNA kongressil oma uue põlvkonna 3D-mammograafi, mis viib uuringud hoopis uuele tasemele, võimaldades veelgi täpsemat ja paremat rinnamuutuste diagnostikat, kasutades tipptasemel radiograafilist lahendust ning tehisintellekti. Euroopas peaks antud seade saadaval olema lähima paari aasta jooksul, kuid täpsema info hinna osas saame teada alles konverentsil. Meie eesmärk on olla selleks ajaks valmis ning tagada, et antud seade jõuaks kindlasti ka Eestisse ning aitaks päästa veelgi rohkem elusid.

Sinu annetus võib olla elupäästev! Iga panus, olgu see suur või väike, kannab endas väärtuslikku jõudu ja tähendust. Toetades ning tarbides nende Eesti ettevõtete tooteid ja teenuseid, oled osa sellest helgest ühisest pingutusest, mis toob lootust ja võimalusi paljudele naistele. Igal inimesel on võimalus anda oma panus uue mammograafi ostmiseks tehes annetuse MTÜ Eesti Vähiliidule.

MTÜ Eesti Vähiliit

EE562200221002163986 (Swedbank)

Selgitusse: Rinnavähi ennetustegevuseks

SWIFT kood/BIC: HABAEE2X