Eesti naisettevõtjad ühinevad olulises võitluses rinnavähi vastu

PRESSITEADE: 1. mai 2024

Mai valgustab teed tervisele ning ühendab südameid rinnavähi vastu. Tähtsal rännakul tervislikuma homse poole, otsustasid ka Eesti tegusad naised lüüa käed kokku ning anda oma ühine panus Eesti Vähiliidu toetuseks, julgustades ühtlasi ka oma kliente osalema selles elupäästvas võitluses.

Tervis on meie kõigi suurim aare ning traditsiooniliselt toob mai kuu tähelepanu keskmesse rinnavähi ennetuse ja varajase avastamise. See on aeg, mil saame üheskoos astuda sammu tervislikuma tuleviku suunas. Juuksemuredele lahendust pakkuva Placent Active’i looja Aljona Gorbatškova, kes on teinud Eesti Vähiliiduga koostööd juba aastaid, otsustas käesoleval kevadel kutsuda selle tähtsa missiooni täitmiseks ühendama jõud ka teised silmapaistvad Eesti ärinaised, et üheskoos koguda veel suurem toetuse summa. „Meie ühine eesmärk on muuta maailma tervemaks, seda sõnumit kannab meie süda kui räägime rinnavähi vastu võitlemisest. Kutsume kõiki naisi üles hoidma oma tervist kui kallimat kingitust ning üheskoos koguma annetusi, et toetada Eesti Vähiliitu,“ ütleb ta.

Selles ilusas ühise missiooni tuules panevad õla alla sellised ettevõtted ja brändid nagu Placent Active, Tassikoogid, Silma Retreat, Symmetrista, Babor Beauty Spa, CARÁ, Happy Aging, Dodici, Muuni, Malino Beauty Studio ja portail.ee, kes on võtnud südameasjaks olla osa lahendusest, andes oma panuse rinnavähi vastu võitlemisse. Nende toetamisel, toetad ka sina terve maikuu vältel Eesti Vähiliitu võitluses rinnavähiga.

Rinnavähk puudutab meid kõiki, otse või kaudselt. Viimaste statistikaandmete kohaselt diagnoositakse Eestis igal aastal rinnavähk ligikaudu 900 naisel. Valguskiirena pimeduses seisab varajane avastamine, mis avab ukse ravivõimalustele. Eesti Vähiliidu tegevjuht Maie Egipt rõhutab: „Meie eesmärk on suurendada teadlikkust sellest, kui oluline on regulaarselt kontrollis käia. Sõeluuringud ei päästa mitte ainult elusid, vaid annavad võimaluse elada täisväärtuslikku elu ka pärast diagnoosi. Varajane avastamine on võti tervemaks homseks, sest nii on võimalik haiguse kulgu märkimisväärselt mõjutada ning tagada paremad võimalused täielikuks taastumiseks.”

Lisaks sellele on oluline meeles pidada, et rinnavähi ennetamine algab igapäevastest valikutest ja eluviisist. Olgu selleks naerurõõmus jalutuskäik, tervislikumad toitumisvalikud või stressi maandamise meetodid. Iga väike samm ja südamest tulev sõbrakäsi loeb ja võib anda olulise panuse rinnavähi ennetamisse. Võta sinagi vastutus oma tervise eest ning tule sõeluuringule!

Ja kui südames peitub tahtejõud, saab teoks ime! Sinu annetus võib olla just see särav täht, mis valgustab pimedust ja aitab päästa kellegi elu. Igal soovijal on võimalus anda oma panus, tehes annetuse MTÜ Eesti Vähiliidule:

MTÜ Eesti Vähiliit
EE562200221002163986 (Swedbank)
Selgitusse lisa: Rinnavähi ennetustegevuseks
SWIFT kood/BIC: HABAEE2X

Sinu panus võib olla elupäästev!