Sel aastal teeb Eesti Vähiliit  koostööd ka Prisma Peremarketiga

Kõigil on võimalus maikuus, Prisma kassadest soetada endale 0,5 sendi eest kampaania sümbol Roosa Lint

Ostuga toetad vähipatsientidele ja nende lähedastele mõeldud nõustamiskeskuse loomist. Roosa Lindikandmisega näitad , et hoolid endast ja neist kes rinnavähki põevad!

 

 

 

Eesti Vähiliidu ja Eesti Haigekassa koostöös teavitatakse maikuus rinnavähi sõeluuringust „Kingi endale kindlustunne“. Varases staadiumis avastatud rinnavähk on ravitav ja kutsume sihtgruppi kuuluvaid naisi osalema sõeluuringus.

 

Eesti Haigekassa, Tervise Arengu Instituudi ja SA Vähi Sõeluuringud koostööna kutsutakse 2014 aastal rinnavähi sõeluuringule naisi vanuses 50-63 eluaastat. Tänavu saavad nimelise kutse uuringule aastatel 1951, 1952, 1956, 1958, 1960, 1962 ja 1964 sündinud ravikindlustust omavad naised. Oluline on, et ka ennast terveks pidavad naised uuringul käiksid, sest rinnavähk varajases staadiumis endast millegagi veel märku ei anna.

 

Igal aastal diagnoositakse vähiregistri andmetel Eestis üle 650 uue rinnavähijuhu, viimastel aastatel on uute juhtude arv tõusnud umbes 10%. Rinnavähi sõeluuringu eesmärgiks on avastada rinnavähk võimalikult varases staadiumis ning vähendada sel viisil haigusesse suremust ja tõsta haigete elukvaliteeti

 

Kui naine kuulub antud aasta kutsutavate sihtrühma, võib ta ka kutset ootamata uuringule registreeruda. Sõeluuringule registreerimisel kontrollitakse eelkõige sünniaastat ja ravikindlustuse kehtivust. Uuringule tulekul tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument. Ravikindlustust omavatele naistele on uuring tasuta.

 

Lisainfot sõeluuringust ja maakondades sõitvate mammograafiabusside ajakava leiate:

 

www.haigekassa.ee/ennetus või telefonil 16363

Vähiliidu kodulehelt

 

Kontakt:

Vähiliit tel 631 1730

Eesti Haigekassa 620 8 439