Tervise- ja koolituslaager

Igal suvel on vähiühingute liikmetel võimalus osaleda Eesti Vähiliidu poolt korraldatud ja Hasartmängumaksu Nõukogu poolt rahastatud tervise – ja koolituslaagris. 

Kui sa ei ole veel vähiühingu liige siis infot ühingute kohta leiad siit

ÜHINGUD

„Elujõudu saadakse üksteiselt – see on haigete ühenduste põhimõtteks. Samasuguse kogemusega inimeste vastastikuse toetamise jõud on suur, enda kogemusest tulenev teadmine ja õppimine edukast toimetulekust aga unikaalne.“ Nii lausus Eesti Vähiliidu kauaaegne president prof Väino Rätsep ühenduse kümnendal sünnipäeval ja need sõnad peavad aegumatult paika.

Eesti Vähiliidu tegevuses on oluline valdkond psühhosotsiaalne toetus vähipatsientidele.

Ühingute liikmete enda sõnul on üks oodatuim, paljudele lausa aasta tippsündmus iga-aastane üle-eestiline tervise- ja koolituslaager, kus nii korraldajate kui ka osalejatena on kaasatud kõik vähiliidu patsientide ühingud.

Tervise- ja koolituslaagreid, mida on korraldatud alates 2005. aastast, praeguseks kaheksa korda, on osa saanud eri vähipaikmetega patsiendid. Looduskaunites kohtades peetavad laagripäevad on sisustatud õpitubade, loengute ja teraapiaga. Tutvustatakse uusi ravisuundi ja -võimalusi, tehakse psühholoogilisi ja kohanemistreeninguid, vahetatakse kogemusi ja saadakse eraviisilist nõu oma ala spetsialistidelt.