Me kõik teame inimesi, kes on pidanud võitlust vähihaigusega. See raske tõbi on puudutanud meid, kas kaugemalt või lähemalt.

Eestis elab ligikaudu 57 000 vähipatsienti ja igal aastal haigestub lisaks ligikaudu 9 000 inimest, kellest umbes pooled kahjuks surevad kuna haigus on avastamise hetkel juba regionaalselt- või kauglevinud.

Umbes 30-40% kõigist vähijuhtudest saaksime aga üldse ära hoida või haigestumise riski oluliselt vähendada oma eluviise tervislikumaks muutes. Haiguse varajasel avastamisel aga on umbes 1/3 kõigist vähkidest  ravitavad.

Rahvusvahelise vähivastase liidu (UICC) president ja vähist tervenenud lapse ema printsess Dina Mired on öelnud, et vähihaigusega tegelemisel on kõik aspektid olulised aga kõige olulisem on haiguse ennetamine ja varajane avastamine, mis aitab päästa tuhandeid inimelusid maailmas.

Eesti Vähiliidu unistus on, et meie väikeses riigis oleksid vähiennetus ja varajane avastamine, vähihaigete aktiiv-, taastus- ja toetusravi  korraldatud parimal viisil.

Oma planeeritud annetusega, millest levinuim on päranduse, kinnisvara või aktsiate/osakute osaline või täies mahus pärandamine heategevuslikuks otstarbeks, MTÜ Eesti Vähiliidu heaks aitad Sa päästa elusid!

Täname Sind, kui oled otsustanud aidata kaasa vähihaiguse vähendamisele meie väikesel maal!