IX TALLINNA TALVEFESTIVALI kontserdid muusika-aastal 2015 toimuvad Mustpeade ja Hopneri MajasTallinna RaekojasRootsi-Mihkli kirikusRahvusraamatukogus ning uudsete paikadena Hobuveskis (Lai tn. 47) ja teatris NO99.
Esmakordselt esinevad artistid festivali raames ka mitmetes Tallinna ja Harjumaa üldharidus- ning muusikakoolides.

 

Festivali esinejate seas on rahvast hullutav pianist ja koomik Aksel Kolstad Norrast, rahvusvaheliselt silmapaistva kontserttegevuse eest Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia pälvinud lummav viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny, mitmeid konkursside peapreemiaid võitnud ja üks omanäolisemaid pianiste Irina Zahharenkova, oma generatsiooni üks väljapaistvamaid tšelliste Andreas Lend, mitmel pool Euroopas kontserte andnud ning energia ja lüürilisusega esile tõstetud pianist Marko Martin, ERSO klarnetirühma särav abikontsertmeister Madis Kari, mitmel pool maailmas soolokontsertidega esinenud silmapaistev flöödimängija Oksana Sinkova, võimas ja väljapaistev bariton Atlan Karp, Viini Kontserdimajas 2014. aastal debüteerinud sopran Katrin Targo, klaverivirtuoos Ralf Taal, Pariisi rahvusvahelisel Flame muusikakonkursil I preemia pälvinud särav sopran Arete Teemets ja mitmed teised.

 

Festivali raames toimuv heateo algatus motoga “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA” on aastate jooksul toetanud lisaks erivajadustega noortele ka interpreete. Muusika-aastal soovib PLMF suunata tähelepanu ning koguda vahendeid oma õpinguid muusikakoolides alustavatele lastele, et aidata kaasa neile kvaliteetsete pillide soetamisele. 2012. aastal on sellel eesmärgil loodud “PILLIFOND” , kuhu on võimalik teha oma panus Pille Lille Muusikute Fondi arvele märgusõnaga “PILLIFOND”.

Pille Lille Muusikute Fond
“Pillifond”
Arve nr EE803300332069700006
Danske Bank A/S Eesti filiaal
Narva mnt. 11, 15015 Tallinn

Tänavu pakume muusikaõppeasutustele eriti soodsat võimalust soetada Talvefestivali pass:
muusikaõppeasutuste õpilastele hinnaga 10€ ja õpetajatele hinnaga 15€, mis sisaldab pääsu kõikidele kontsertidele!

Tellimused palume saata plmf@plmf.ee (muusikaõppeasutustes on ka olemas plakatid vastava infoga).

 

Lisainformatsiooni ja kava leiate siit