Konverentsid

Suurürituse „Eesti Vähiliit 30“ raames toimus teaduskonverents

„Vähivastase võitluse uued suunad maailmas ja Eestis“

16.09.2022 Viru Konverentsikeskuses, Tallinnas.

Eesti Vähiliidu rahvusvaheline teaduskonverents “Vähivastase võitluse hetkeseis ja arenguperspektiiv Eestis” 13.09.2019 Hilton Tallinn Park Konverentsikeskus.

Teaduskonverentsi programm

Konverentsi ettekanded

Konverentsi toetajad

Konverentsi fotod: https://www.dropbox.com/sh/jmi2ss4wqt81ljz/AAD3ttcvT74-uCU0cHLZVZACa?dl=0

Eesti Vähiliidu 3. konverents vähipatsientidele ja nende lähedastele „Tervis kui vaimne ülesanne“

20. aprillil 2018 Hotell Euroopa Konverentsikeskuses, Tallinnas.

Konverents osalejatele tasuta. Osalejaid 150

Konverentsi kava

Konverentsi ettekanded

Eesti Vähiliidu 25. aastapäeva konverents „Vähk Eestis ennetamise ja varase avastamise hetkeseis ning arenguperspektiiv

10. novembril 2017 Hotell Euroopa Konverentsikeskuses, Tallinnas.

Konverentsi sihtrühm: perearstid, onkoloogid, günekoloogid ja meestearstid.

Konverents on osalejatele tasuta. Väljastame tunnistuse.

Programmiga saate tutvuda ja registreeruda siit

Konverentsi ettekanded

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet korraldab koostöös Eesti Vähiliiduga 13.10.2016 Rahvusraamatukogu suures saalis ülelinnalise konverentsi vähktõve ennetamise ja ravi küsimustes.

Konverentsi sihtrühm: pereõed-perearstid-pereõed, õendustöötajad, sotsiaaltöötajad, mittetulundusühingute esindajad, tervisedendajad jt.

Konverentsi kava

MTÜ TervKoostöökonverents 2016iklik Tervishoid koostöös Eesti Vähiliiduga korraldab 14. juunil 2016 Tallinnas Kumu auditooriumis koostöökonverentsi, mis keskendub tõenduspõhiste tava- ja täiendmeditsiini võimaluste käsitlemisele onkoloogias.  

Tervikliku tervishoiu konverentsi eesmärk on soodustada konventsionaalse ja täiendmeditsiini arstide koostööd patsiendi tervenemise huvides. Toetudes tunnustatud ekspertide kogemusele ja teadusuuringutele on kavas edendada arutelu vähipatsiendi tervikliku tervisekäsitluse teemal ning tutvustada ka uuemaid tõenduspõhiseid meetodeid nii klassikaliste ravimeetodite kui ka täiendmeditsiini vallas. Vähipatsiendi ravi õnnestumise, ravi kõrvalmõjudega toimetuleku ja parema elukvaliteedi huvides on oluline edendada dialoogi kõigi teda toetavate asjatundjate vahel.

Kaasaegse vähiravi põhimeetodeid ja kaasnevaid võimalikke kõrvaltoimeid avab  Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogia– ja hematoloogiakliiniku juhataja dr. Vahur Valvere. Pikaajalise kliiniliste uuringute ja kliinilise töö kogemusega  Sheba haigla integratiivse onkoloogia üksuse juhataja dr. Yair Maimon (PhD, OMD) Iisraelist tutvustab Hiina meditsiini võimalusi toetada onkoloogilise patsiendi ravi. Toitumise olulisusest vähipatsiendi ravis räägib sisearst ja kliinilise toitmise spetsialist dr. Hanna-Liis Lepp. Onkoloogilise haige taastusravi vajadusi ja väljavaateid tutvustab Eesti Taastusarstide Seltsi juhatuse liige taastusarst dr. Eve Sooba ning vähipatsiendi psühholoogilise toetamise viimastest arengusuundadest räägib psühhiaater dr. Helena Lass. Lisaks on osalejatel võimalik näitusealal tutvuda valikuga kvaliteetsetest teenustest ja toodetest onkoloogilise patsiendi terviklikus ravis.

Konverentsile on oodatud kõik arstid ja terapeudid, kes puutuvad kokku onkoloogilise patsiendi ravi, toetamise ja taastumisega. Eelkõige soovime avada huvipakkuvaid teemasid onkoloogidele, perearstidele, sisearstidele, füsioterapeutidele ning teistele vastava ala spetsialistidele.

Konverents on valdavalt eesti keeles, konverentsil on tagatud sünkroontõlge inglise keelest eesti keelde.

Osalemistasu on 79 eurot kuni 17. maini, hilisemal registreerimisel 99 eurot.

Hinnas sisalduvad: ürituse korraldamise, konverentsi materjalide ja tervisliku lõunalaua kulud.

Konverentsi päevakava ja lektoritega tutvuda ning registreeruda saab siin: www.tervikliktervishoid.ee

Dr. Maibrit Loogna, sisearst

MTÜ Terviklik tervishoid asutaja

Mob: +37256565118

maibrit@tervikliktervishoid.ee

www.tervikliktervishoid.ee

Eesti Vähiliidu ja Meditsiiniuudiste 23. oktoobri sügiskonverentsil „Vähiravi põhimeetodid ja raviga kaasnevad sagedasemad kõrvaltoimed“ käiakse läbi olulised teadmised kaasaegses onkoravis. Konvernts toimub Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuses, Tallinnas.

Vähiliidu tegevjuhilt Maie Egipt tõdeb, et perearstide kaasamine vähi ennetustegevusse on ülioluline.

Osalemine tasuta.  Konverentsist valmib ka erileht, mille osalejatele ja Meditsiiniuudiste tellijatele saadame.

Eesti Vähiliidu Sügiskonverents “Rinna- ja emakakaelavähi diagnostika ja ravi kaasaegsed võimalused” 

21. novembril 2014 kell 11.00 Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses

Täname lektoreid, osalejaid ja meediaesindajaid väga huvitavaks kujunenud konverentsi eest!

Konverentsil käsitleme rinna- ja emakakaelavähi epidemioloogiat ja statistikat ning kaasaegseid diagnostika- ja ravivõimalusi nii Eestis kui ka maailmas laiemalt. Erilist tähelepanu pöörame rinnavähi varase avastamise uuele lisavõimalusele, mis peaks juba lähitulevikus muutma mammograafilise sõeluuringu senisest veelgi täpsemaks ja oluliselt vähendama uuringuga kaasnevaid valepositiivseid ja –negatiivseid tulemusi.

Lisaks spetsialistidele Eestist esinevad ettekannetega ka rahvusvaheliselt tunnustatud väliseksperdid Saksamaalt ja Rootsist, kes annavad ülevaate uutest suundadest rinnavähi diagnostikas ja ravis ning tutvustavad rahvusvahelisi ravijuhiseid ja teisi konsensus-dokumente.

Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise keel.

Konverentsi mõlemad sessioonid lõpevad kõigi lektorite osalusel toimuva paneeldiskussiooniga, kus põhiküsimuseks saab olema see, kas suudame Eestis rinna- ja emakakavähiga patsientidele pakkuda kõiki tõenduspõhiseid ja rahvusvaheliselt aktsepteeritud diagnostika- ja ravimeetodeid.

Konverentsil osalemine on tasuta. Osalemise kohta väljastame ka vastava tunnistuse.

Konverents “ONKOLOOGILISE HAIGE TAASTUSRAVI” 6. – 7.09.2013 Tartus

ETAS ja Eesti Vähiliit korraldavad 6.-7.09.13 Tartus, TÜ Raamatukogu konverentsisaalis interdistsiplinaarse konverentsi “Onkoloogilise haige taastusravi”.

Konverentsil käsitletakse vähihaige taastusravi vajadusi ja võimalusi, onkoloogilise taastusravi meetodeid, vähkkasvajast või selle spetsiifilisest ravist tingitud kõrvaltoimete/seisundite käsitlust nii taastusarsti, kardioloogi, onkoloogi kui kirurgi vaatenurgast. Programm pakub huvi nii arstidele, taastusravimeeskonna spetsialistidele kui õdedele.

Osalustasu

2 päeva – 30 EUR kuni 26.08.13, edasi hind 40 EUR

1 päev – 25 eurot kuni 26.08.13, edasi 40 eurot

Osalustasu palume kanda Eesti Taastusarstide Seltsi arveldusarvele 221020164763 Swedbankis

Konverentsi programm

Konverentsi ettekanded

Ootame vähipatsiente ja nende lähedasi esimesele vähipatsientidele mõeldud konverentsile Eestis.

Konverents “Tervis kui vaimne ülesanne” toimub 9. veebruaril 2013.a. Tartu Ülikooli Raamatukogu konverentsikesuses W. Struve 1, Tartu.

Konverentsi programm

Konverentsi ettekanded

Harva esinevad onkoloogilised ja hematoloogilised kasvajad täiskasvanutel ja lastel

7. detsembril 2012 kell 11.00 Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses
Konverentsil käsitleme luude ja pehmete kudede kasvajate ehk sarkoomide, seedetrakti stromaalsete kasvajate (GIST-tuumorid) ning neuroendokriinkoe kasvajate ehk NET-tuumorite diagnostikat ja ravi.

Anname ülevaate ka Eestis lastel esinevate pahaloomuliste kasvajate diagnostika ja ravi võimalustest.

Lisaks spetsialistidele Eestist esinevad ettekannetega ka rahvusvaheliselt tunnustatud väliseksperdid Saksamaalt ja Rootsist, kes annavad ülevaate uutest suundadest harva esinevate kasvajate diagnostikas ja ravis.

Konverentsil sünkroontõlge inglise keelest eesti keelde

Konverents lõpeb kõigi lektorite osalusel toimuva paneeldiskussiooniga, kus põhiküsimuseks saab olema harva esinevate pahaloomuliste kasvajatega patsientide kaasaegse ravi kättesaadavus Eestis

Konverentsil osalemine on tasuta.

Konverentsi programm

Rahvusvahelise vähinädala teaduskonverents  ”Vähk meestel- ennetamise, varase avastamise ja ravi kaasaegsed võimalused”, 7.10.2011, Swissôteli konverentsikeskuses.

Konverents toimub koostöös Tervise Arengu Instituudiga.

Koos välisekspertide ja Eesti tippspetsialistidega arutame Eesti meeste tervise teemadel laiemalt ja tutvustame detailsemalt  nahakasvajate, käär- ja pärasoolevähi ning eesnäärmevähi ennetamise, varase avastamise ja kaasaegse ravi võimalusi.

Konverentsi programm

Konverentsi ettekanded

Rahvusvaheline konverents „Varakult avastatud vähk on ravitav“, 30.04.2010, Swissôtel konverentsikeskus.

Rahvusvahelisel konverentsil jagavad oma kogemusi sõeluuringute läbiviimisest Soome ja Norra kolleegid. Koos Eesti oma ala spetsialistide, Sotsiaalministeeriumi, Haigekassa ja Tervise Arengu Instituudi esindajatega arutame, kuidas parandada ja tõhustada sõeluuringute läbiviimist.

Konverentsi programm

Konverentsi ettekanded