Hospiits

Hospiitsteenus on nende inimeste jaoks, kelle haigusele ei ole enam tervendavat ravi ning kellel nende haiguse tõttu ei ole jäänud kaua elada. Hospiitsi töö eesmärgiks on võimaldada kaugelearenenud ja surmaga lõppeva haigusega inimesel elada maksimaalselt täisväärtuslikku elu kuni surmani ning tagada talle väärikas ja rahulik elust lahkumine. Eestis kahjuks ei ole veel väga palju võimalusi hospiitsteenuse kasutamiseks. Palliatiivse ravi- ja hospiitsteenust aitab Eestis arendada MTÜ Pallium.

Hospiitsteenuse võimalikkuse kohta uuri:

Põhja-Eesti Regionaalhaigla
SA Ida-Tallinna Keskhaigla
Tartu Ülikooli Kliinikum
Koduhospiits OÜ
MTÜ Pallium

03.09.2018-16.11.2018 – pilootprojekt “Koduhospiitsi kompleksteenuse võimaldamine vähekindlustatud peredele”

Koduhospiits OÜ koostöös Hasartmängumaksu Nõukoguga viib perioodil 03.09.-16.11.2018 läbi pilootprojekti „Koduhospiitsi kompleksteenuse võimaldamine vähekindlustatud peredele“. Pilootprojekti eesmärk on selgitada välja, kas koduhospiitsi teenus toetab piisavalt perekondade toimetulekut terminaalfaasis lähedase hooldamisel ning vähendab seeläbi ebavajalikke kiirabiväljakutseid ning hospitaliseerimisi.

Projekti raames osutab Koduhospiits OÜ kokku mahus 250 tundi koduhospiitsi kompleksteenust arvestusega kuni 10 tundi nädalas pere kohta. Teenust osutatakse Viimsi ja Jõelähtme vallas, Maardu linnas ning Tallinnas Pirita ja Lasnamäe linnaosades elavatele vähekindlustatud peredele. Loe projektist lähemalt