Mobiilsed diagnoosikabinetid

2015. aasta lõpus koguti ETV heategevusprogrammis „Jõulutunnel“ annetusi naha- ja eesnäärmevähi varajase diagnoosimise kabineti avamiseks. Saade kogus tänu telefoniannetajatele, firmadele ja FoRevo Fondile kokku 312 628 eurot, mille eest vähiliit ostis ja sisustas kaks diagnoosikabinetti.

24. juunil 2016 andis Eesti Vähiliit diagnoosikabinetid üle Tartu Ülikooli kliinikumile, kelle spetsialistid alustasid nendega tööd juba sügisel.

Täname kõiki annetajaid!

Eesnäärmevähi mobiilne diagnoosikabinet

Selleks, et mehed jõuaksid õigel ajal arsti juurde, andis Eesti Vähiliit Tartu Ülikooli kliinikumile üle “Jõulutunneli” annetuste eest ostetud mobiilse diagnoosikabineti, mis aitab meestearsti teenuse viia meestele lähemale.

Eesnäärmebussis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid, samuti uriinivoolu mõõtmise aparaat, analüsaator ja palju muud. Kabineti varustus  on samasugune, nagu see on Tartu Ülikooli kliinikumi meestekliiniku Tallinna ja Pärnu filiaalis.

Meestearstid tegelevad kõigi meestele eriomaste haigustega: eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, meeste üleminekuiga, hüpogonadism, viljatus, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise, munandikoti haigused, rinnahaigused meestel.

  • Mobiilse kabineti koordinaator on medõde Olda Raudik, arstidest teevad mobiilses kabinetis vastuvõtte Stanislav Tjagur, Sven Tennisberg ja Margus Punab.
  • Meestearsti vastuvõtule haigekassa tingimustel (tasuta vastuvõtt) pöördumine eeldab saatekirja!

Ravikindlustatud isikutele kehtib esimesel visiidil visiiditasu 5.00 EUR. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad vastuvõtule pöörduda tasulises korras.

Vastuvõtule registreerumine:

Enne arsti juurde tulemist on vajalik ennast vastuvõtule registreerida. Selleks, et meestearsti tasutavastuvõtule saaks registreeruda, on vaja küsida perearstilt saatekiri. Kui teil on olemas saatekiri, siis on võimalik vastuvõtule registreeruda:

Meestekliiniku kodulehel;
e-kirjaga aadressil meestekliinik@kliinikum.ee;
telefonidel 731 9100, 731 9323.

Eesnäärmevähikabineti graafik
Nahavähikabineti graafik

Nahavähi mobiilne diagnoosikabinet

Mobiilne nahakasvajate diagnoosimise kabinet peatub Eestimaa erinevais keskustes kord nädalas, võimaldades nii kiirendada inimeste õigeaegset jõudmist nahaarsti juurde naha pahaloomuliste kasvajate kahtlusel. Mobiilne nahakasvajate diagnoosimise kabinet on varustatud kaasaegse aparatuuriga nahakasvajate diagnoosimiseks.

Kabinetis võtavad vastu nahahaiguste arst Külli Paasik ja õde Maili Maalmann.
Nahaarsti vastuvõtule pöördumiseks ei ole tarvis perearsti saatekirja, ravikindlustatud isikutel tuleb tasuda tavapärane visiiditasu 5 eurot.

Vastuvõtule registreerumine:

Arsti vastuvõtule broneerimine toimub kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 9100 või kodulehelt
Tähelepanu, interneti broneeringul tuleb eriala juures täpsustada mobiilne nahakasvajate diagnoosimise kabinet ja asukoht, kuhu minna soovitakse.