Maijooksul toimetasid roosad heategevusflamingod!

Pressiteade 20. mai 2023

Tänasel LHV Maijooksul tekitasid rõõmsat elevust heategevusflamingod, kes kutsusid naisi kohapeal asuvasse Eesti Vähiliidu mammograafiabussi ning tõstsid spordirahva tuju.

 

Tegemist oli kõigi naiste lemmiktelekanali TV3 Life heategevusflamingodega, kes kutsusid naisi Lauluväljakule kohale sõitnud Eesti Vähiliidu mammograafiabussi rinnakontrolli ning jagasid infolehti Eesti Vähiliidu tegemiste ja toetusvõimaluste kohta. Viljandi haigla rinnavähi sõeluuringu koordinaatori Ele Virolaineni sõnul külastas tänasel Maijooksu-päeval bussi üle poolesaja naise, kelle jaoks oli tegemist suurepärase võimalusega sportima tulles ühtaegu ka oma tervist kontrollida.

TV3 Life´i heategevusflamingod olid ka suurepärased hea tuju loojad ja tekitasid palju elevust – nii jooksuhuvilised naised kui ka neile kaasa elama tulnud mehed ja lapsed said koos roosade lindudega pildistades mälestuseks toredaid hetki jäädvustada.

Eesti Vähiliit on Eesti suurim vähipatsiente ja vähihaigusega tegelevaid erialaliite koondav katuseorganisatsioon. Eesti Vähiliidu missiooniks on teavitada ühiskonda vähi riskidest ning panustada vähi ennetustegevusse. Samuti ühendada vähipatsiendid, nende lähedased ja arstid tugivõrgustikuks ning pakkuda tuge vähipatsientidele, parandades nende elukvaliteeti. Eesti Vähiliidu uus unistus on korjata raha mobiilse kompuutertomograafi jaoks, mis

võimaldab nii kopsuvähi sõeluuringuid kui ka teisi eriarstide määratud uuringuid teha inimeste elukoha lähedal väljaspool suurlinnu.

Tänasel LHV Maijooksul sai otse sündmuskohal külastada mammograafiabussi ja teha rinnakontrolli. Kui naised hoolitsevad oma välimuse eest regulaarselt, käies juuksuris ja ilusalongis, on lisaks sellele väga oluline hoolitseda rindade tervise eest, sest mida varajasemas staadiumis rinnavähk diagnoositakse, seda paremad on ravitulemused ja prognoos edasisele elule.

Maikuu on rahvusvaheline rinnavähi varase avastamise kuu. Eestis  jätkub rinnavähikampaania, mille eesmärk on teadvustada inimestele, et varases staadiumis avastatud rinnavähk on ravitav ja kutsuda sihtgruppi  naisi aktiivselt osalema sõeluuringus.

Rinnavähk on ka Eestis naiste kõige sagedamini esinev pahaloomuline kasvaja. Igal aastal diagnoositakse vähiregistri andmetel  üle 800 uue rinnavähijuhu, viimastel aastatel on uute juhtude arv tõusnud. Rinnavähi sõeluuringu eesmärgiks on avastada rinnavähk võimalikult varases staadiumis ning vähendada sel viisil haigusesse suremust ja tõsta haigete elukvaliteeti.

2023. aastal kutsutakse rinnavähi sõeluuringule ligi 60 000 Eestimaa naist vanuses 50-62a.

Oluline on, et ennast terveks pidavad naised sõeluuringul käiksid, sest rinnavähk varajases staadiumis endast millegagi veel märku ei anna.

2023 aastal kutsutakse tasuta rinnavähi sõeluuringule naisi sünniaastatega 1955, 1957, 1959, 1961, 1963, 1965, 1967, 1969, 1971, 1973.

Vähiliidu eesmärk on anda tervisealasid  teadmisi ja kasvatada uut põlvkonda, kes võtavad ise vastutuse oma tervise eest omades võimalikult palju infot ja teadmisi tervise hoidmiseks ja haiguste ennetamiseks ka läbi sotsiaalmeedia.

Lisainfo Tervisekassa infotelefonilt 69 6630