Maailma vähipäeval süütasime küünlad Türil ja Paides

Uudis 05.02.2024

Järvamaa Vähihaigete Ühing tähistas 4. veebruaril ülemaailmset vähi vastu võitlemise päeva traditsiooniliselt kaunil moel. Türil süütati lootuseküünlad, mis on saanud meie aastatepikkuseks südameasjaks.

Ürituse avas Järvamaa Vähihaigete Ühingu esimees Maria Põllu, kes rõhutas ühenduse järjekindlat pühendumust vähi vastu võitlemisele. Türi abivallavanem hr. Elar Niglas lisas oma sõnavõtus, kui oluline on ühiskonnas teadvustada vähi probleemi ja toetada vähi ennetamist.

See aasta oli eriline ka selle poolest, et sama traditsioon tõi meid esmakordselt kokku ka Paides. Maria Põllu avas ka sealsete sündmuste osa ning rõhutas, kui tähtis on laiendada teadlikkust vähi ennetamise ja ravi võimalustest. Paide linnapea hr. Kaido Ivask ja EELK Paide Püha Risti Koguduse õpetaja hr. Andres Tšumakov jagasid oma mõtteid ja kogemusi vähi mõjudest ja sellest, kuidas ühiselt saame anda oma panuse vähi ennetamisele.

Sündmustel oli ka rohkearvuline osalejate hulk, keda esindasid mitmed kohalikud ametiasutused ja organisatsioonid. Paide volikogu esindas hr. Ründo Mülts, kes kinnitas, et linn toetab igati võitlust vähi vastu ja on valmis aitama kõiki neid, kes vähi haigusega võitlevad.

Soovime südamest tänada kõiki, kes osalesid lootuseküünla süütamisel ja aitasid tõsta teadlikkust vähi ennetamise ja varajase avastamise tähtsusest. Iga süüdatud küünal kandis endas sõnumit lootusest ja ühtsusest. Koos saame teha imesid ja toetada neid, kes seda kõige rohkem vajavad.

Rohkem infot: info@cancer.ee