Helista annetustelefonile 900 1004 (kõne hind 5 eurot)
Avaleht 2018-09-12T13:33:18+00:00

Vähiliidust

Eestis elab üle 40 000 vähipatsienti. Igal aastal haigestub üle 8000inimese ja kahjuks umbes pooled neist kaotavad selle raske haiguse tõttu oma elu. Viimase kümne aastaga on uute vähijuhtumite arv kasvanud viiendiku võrra. Oma leviulatuse tõttu on vähk globaalne probleem, samas on vähki suremus vähenenud. Spetsialistide hinnangul on ligikaudu kolmandikku kõigist vähijuhtudest võimalik ennetustegevusega vältida ja sõeluuringutega varakult avastatud vähki ka tervistavalt ravida.

Sellest lähtuvalt keskendub Eesti Vähiliit oma töös ennetustegevusele, tervislike eluviiside populariseerimisele ja haiguse varajasele avastamisele. Väga olulisel kohal on vähihaigete elukvaliteedi parandamine ja vähktõvega seotud sotsiaalsete probleemide lahendamine.

TASUTA nõuandetelefon
800 2233
Vastab tööpäevadel
KL 10 – 12, 18 – 20
Mobiililt helistades
vali 631 1727

Küsi meilt
Külasta foorumit

Eesti Onkoloogide Teadusliku Seltsi poolt 1992. aastal asutatud ühingust on praeguseks saanud Eesti suurim vähipatsiente koondav katuseorganisatsioon. Eesti Vähiliitu kuulub 17 liikmesorganisastiooni, ühtekokku üle 2 000 liikme.

Eesti Vähiliit korraldab koostöös Haigekassaga rinna-, emakakaela– ja jämesoolevähi sõeluuringute teavituskampaaniaid, hoiab töös mobiilseid diagnoosikabinette, mammograafiabussi, viib läbi konverentse arstidele, vähipatsientidele ja nende lähedastele, vähinädalaid ja teavituskampaaniaid, pakub teraapiaid, koolitusi ja nõustamisi vähipatsientidele, korraldab oma liikmetele igal suvel terviselaagrit, loob teavitusmaterjale ja – klippe, viib läbi heategevuskontserte. Rinnavähi patsiendid saavad meilt osta soodustingimustel rinnaproteesi, spetsiaalseid rinnahoidjaid ja ujumistrikoosid. Keemiravai patsientidel on võimalik laenutada meilt tasuta parukat.

Organisatsiooni tegemistega täpsemalt saad tutvuda siit

LIITU MEIEGA

Meie tegevused

1009, 2018

Eesti Vähiliit alustas meeste tervisele suunatud teavituskampaaniat

Täna, 10. september 2018 avab Eesti Vähiliit pressikonverentsiga meeste tervisele suunatud teavituskampaania. Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses kell 11 algaval pressikonverentsil esinevad parimad spetsialistid Eesti vähikeskustest ja arutavad meeste tervise erinevate [...]

2408, 2018

Tule Küüslaugufestivalil tasuta rinnauuringule!

Küüslaugufestivalilil 25.08.18 on Baltic Agro toetusel võimalik ravikindlustamata naistel ja sõeluuringu sihtrühma mitte kuuluvatel naistel osaleda tasuta rinnavähi uuringul vähiliidu mammograafiabussis. Ole kohal ja hooli oma tervisest!

Facebook Pagelike Widget
Heategevuskampaaniad

Heategevustooted

Hakka püsiannetajaks

Täname toetajaid!

Täname südamest ka kõiki eraisikuid, kes on vähiliidu tegevusi toetanud!