Survetekstiilid

Bauerfeind-logo

Tallinnas on avatud Bauerfeind´i ortoosi- ja tursekeskus – meditsiiniliste abivahendite müügi ning tervise edendamise ja taastamisega tegelev kompetentsikeskus.

Avatud Bauerfeind´i Eesti esinduses on kasutusel unikaalne 3D tehnoloogial põhinev mõõdistusseade BodyTronic 600. Põhjamaades, Baltikumis ja Ida-Euroopas ainus kasutuses olev seade võimaldab sekunditega kindlaks teha jalgade täpsed ümbermõõdud. Peale mõõtmist saab konsultandi abiga valida ideaalselt sobiva põlve- ja hüppeliigese ortoosi, standardse aga ka mõõdu järgi tehtud meditsiinilised kompressioontooted jalgadele – põlvikud, sukad, sukkpüksid või varrukad kätele.

Tursekeskusest saavad patsiendid alates 01.01.2016 90% Eesti Haigekassa kompensatsiooniga erimõõtude järgi valmistatavaid lamekoes meditsiinilisi kompressioontooteid. Väljastatakse sekundaarse lümfödeemiga patsientidele, kelleks on nt kõik vähihaiged.

https://www.riigiteataja.ee/akt/129122015066

Dokumendi väljavõte:
“Eesti Haigekassa meditsiiniseadmete loetelu ja meditsiiniseadmete loetellu kantud meditsiiniseadme eest tasu maksmise kohustuse ülevõtmise kord”, redaktsiooni jõustumise kuupäevaga 01.01.2016, mis võeti vastu 22.12.2015. Määrus kehtestati ravikindlustuse seaduse § 48 lõike 4 alusel.

Antud dokumendi § 72. Kompressioontooted

(1) Erimõõdus lamekoes tekstiilist meditsiiniliste kompressioontoodete kood, nimetus, piirhind ja haigekassa poolt ülevõetava kohustuse piirmäär on järgmised:

Kood / Nimetus, kogus müügipakendis / Piirhind (eurodes) /
Haigekassa poolt ülevõetava kohustuse piirmäär

7017117 VenoTrain® curaflow erimõõdus lamekoes tekstiilist meditsiiniline kompressioonvarrukas CG 134,00 90%

7017128 VenoTrain® curaflow erimõõdus lamekoes tekstiilist meditsiiniline kompressioonkinnas AC1 158,00 90%

7017139 VenoTrain® curaflow erimõõdus lamekoes tekstiilist meditsiiniline kompressioonpõlvik AD (avatud varvas) 123,00 90%

7017140 VenoTrain® curaflow erimõõdus lamekoes tekstiilist meditsiiniline kompressioonsukk AG (avatud varvas) 182,00 90%

(2) Haigekassa võtab üle kindlustatud isikule vajaliku erimõõdus lamekoes tekstiilist meditsiinilise kompressioontoote eest tasu maksmise kohustuse üks kord 6 kuu jooksul II ja III staadiumi sekundaarse lümfödeemi kompleksse turset alandava teraapia (CDT) järgselt, kui lümfiteraapia ja sidumistega on saavutatud turse alanemine ning jäseme kuju on normilähedane. Eeltingimuseks ravi lümfiteraapiaga (tervishoiuteenuste loetelus olev kood 7058). Meditsiiniseadme väljakirjutamise õigus taastusarstil, kirurgil, onkoloogil, günekoloogil ja uroloogil.

Tellimise teostus kuni 14 päeva, millele lisandub Itella SmartPosti või Omniva pakiautomaatide tarneaeg.

VenoTrain® curaflow on väheelastne lamekoes valmistatud tekstiil, millest valmistatakse ainult erimõõdus tooteid lümfitursete kompressioonraviks.

SurvetekstiilidToode on:

  • Jäik, kuid naha vastas pehme, hingav, kõrge mikrofiiberkiudude sisaldusega materjal
  • materjali suhtelise jäikuse tõttu tekib liikumisel suurem töösurve
  • spetsiaalne kudumistehnoloogia hoiab ära materjali kortsumise ja liigse survega piirkondade tekke
  • pehme materjal põlveõndla osas
  • VenoTrain curaflow surveriided on saadaval erinevates mudelivariasioonides ala-ja ülajäsemetele, ning rindkerele, neljas kompressiooni klassis Ccl 1- Ccl 4 ja neljas värvitoonis (Creme, Caramel, Black, Navy)
  • Survetekstiilid värvid

 

 

 

 

 

 

 

Kompetentsikeskuses pakutakse ka füsioteraapia ja lümfiteraapia teenuseid.

Tursekeskus OÜ on Bauerfeind AG ametlik esindaja Eestis. 2013. aastal loodud ettevõte müüb RAL standardi sertifikaati omavaid meditsiinilisi kompressioontooteid, põlvikuid venoossete haavandite surveraviks ning ka spetsiaalseid erimõõdus tooteid lümfitursete raviks. Teised müügil olevad toodete grupid on erinevad ortoosid ning tallatoed igapäevaseks kandmiseks ja sportimiseks.

Bauerfeind´i ortoosi- ja tursekeskus asub Tallinna kesklinnas, aadressil Pärnu mnt 76.

Bauerfeind on juhtiv meditsiiniliste abivahendite tootja maailmas, kes on panustanud oma toodete ning teenustega tervise edendamisse ja taastamisse juba enam kui 80 aastat. Bauerfeind on partneriks esmavalikuna fleboloogias, ortopeedias ja eraldi veel jala ortopeedias. Toodete eesmärgiks on aidata tagada inimeste liikuvus, hea enesetunne ning üldine heaolu. Kõik tooted on kõrgeid kvaliteedinõudeid silmas pidades valmistatud ainult Saksamaal.

 

Tursekeskuse survetekstiilid infoleht