Sõeluuringud

KINGI ENDALE KINDLUSTUNNE, IGA TÜKIKE SINUST ON HOOLIMIST VÄÄRT – osale sõeluuringutel!

Hästi organiseeritud vähi sõeluuringutega on võimalik vähki ennetada või varaselt avastada, mis oluliselt parandab ravitulemusi ja võib viia täieliku tervenemiseni!

Emakakaelavähi sõeluuring

Emakakaelavähi sõeluuringutega alustati 2003 aastal.

Emakakaela vähieelsete seisundite õigeaegse diagnoosimise ja raviga on võimalik edukalt ennetada emakakaelavähki. Emakakaelavähki on võimalik avastada PAP testi abil juba vähieelsetes seisundites, mille õigeaegse ravi korral vähki ei tekigi.

Uuringuid viiakse läbi vastavalt rahvusvahelistele nõuetele. Sihtgrupi naised kutsutakse uuringule isikliku kutsega.

Emakakaelavähi sõeluuringust lähemalt loe siit

s6eluuringud_esilehe-pilt

Rinnavähi sõeluuringud

Rinnavähi sõeluuringuga alustati 2002 aastal, uuringuid viiakse läbi üle Eesti. Piirkondades, kus puudub mammograafiakabinet, viiakse uuringuid läbi liikuva mammograafiga.

Rinnavähki on võimalik avastada mammograafilise uuringuga varajases staadiumis, kui veel puuduvad kaebused ja haiguse sümptomid. Haiguse ravi on varajases staadiumis efektiivsem, selliselt on võimalik päästa elusid.

Ligikaudu kolmveerand sõeluuringu käigus avastatud rinnavähkidest on olnud varajases staadiumis, mis annab olulise võimaluse selle raske haiguse ravitulemuste parandamiseks.

Rinnavähi sõeluuringust loe lähemalt siit

Jämesoolevähi sõeluuring

2016. aastal alustas Eesti Haigekassa jämesoolevähi sõeluuringute läbiviimist Eestis.

Jämesoolevähi sõeluuring on efektiivne, võimaldades avastada jämesoolevähki varasemas staadiumis või enne selle tekkimist, st vähieelses seisundis, kui inimesel on väikese või suure riskiga polüübid. Jämesoolevähki haigestumise ja suremuse vähendamiseks on mitmes riigis kasutusel rahvastikupõhised sõeluuringuprogrammid. Enamikus riikides on sõeluuringu meetodina kasutatud peitvere testi, võttes koloskoopia appi vaid positiivse testivastusega inimestel.

Jämesoolevähi sõeluuringust loe lähemalt siit

Sõeluuringutest loe lähemalt