Fondid

NB! Isikustatud annetustelt (s.t. kui on avaldatud annetaja ees- ja perekonnanimi ning isikukood) tagastab maksuamet tulumaksu annetatud summast pärast iga-aastase eraisiku tuludeklaratsiooni esitamist.


Esimesele 200-le inimesele, kes toetab vähiliidu rinnavähialast ennetustegevust kingib Husqvarna vahva roosa mängusae!

Husqvarna rinnavähi vastast võitlust toetava heategevusliku oksjoniRoosa sae võitja

Roosa sae võitjaõnnelik võitja Aire Tilk sai oma uhiuue ja unikaalse sae kätte.

Sellise sae kasutamine tuletab tervisekontrollide olulisust kindlasti meelde!

 

Meie oksjonil sai olla vaid üks võitja. Aga, et teised head inimesed end kõrvalejäetuna ei tunneks, saadame esimesele 200le inimesele, kes annetavad Eesti Vähiliidule, vahva roosa mängusae!

Sae saamiseks tuleb teha annetus MTÜ Eesti Vähiliit (konto Swedbank: EE562200221002163986), lisada selgitusse, millisest all toodud kauplusest (nimi ja poe aadress) soovite mängusaagi kätte saada.

Mängusaed saab alates 21. novembrist kätte järgmistest kauplustest:

SAESTUUDIO (Männiku tee 19, Tallinn), MURUNIIDUK + (Rannamõisa tee 4G, Tallinn), MEHKA (Peterburi tee 34, Tallinn), HUSQVARNA (Suur-Jõe 50, Pärnu), HUSQVARNA (Niine 4, Rakvere), BASEILO (Suur-Aia 45, Paide), REGINETT Lõunakeskus (Ringtee 75A, Tartu), MEHKA (Vabaduse 4B, Võru), TEHNIKAPOOD TEMPORE (Tallinna tn. 58, Kuressaare), RAUAPOOD (Leigri väljak 1, Kärdla).

 

Heategevuslikul oksjonil kujunes Roosa sae hinnaks 410 eurot, millele Husqvarna lisab 1058 eurot. Seega annetatakse vähiliidule 1468 erot!!

Läbi Vähiliidu väärtuslike nõustamisteenuste parem elukvaliteet vähipatsientidele

Fondid-317x314

Eestis on ligikaudu 40 000 vähihaiget, lisaks neile inimesed, kes on haigusest paranenud

ning vähihaigete lähedased, kes on samuti haigusega seotud.

Meie tervishoiusüsteemis tehakse pingutusi patsientide meditsiiniliseks ravimiseks, kahjuks on jäänud tähelepanuta psühhosotsiaalne pool. Vähiliidu ja Praxise koostöös 2013 valminud uuringus vastas üle 50% vähipatsientidest, et pärast diagnoosi saamist või tervenemise faasis vajaksid nad esmalt psühhosotsiaalset nõustamist.

Eesti Vähiliit on alustanud nõustamiskeskuse loomise projektiga, et pakkuda vähipatsientidele ja nende lähedastele süsteemset psühhosotsiaalset nõustamisteenust.

Nõustamise koordineerimise keskus asub Vähiliidus ja toimib koostöös erinevate eriala spetsialistidega ning kohalike vähipatsientide ühingutega üle Eesti. Nõustamiskeskuse loomise lähim eesmärk on patsiendi psüühilise ja moraalse tasakaalu saavutamine. Kaugem eesmärk on luua püsiv alus jätkuvale psühhosotsiaalsele nõustamise süsteemile vähiliidu juures. Nõustamistelt saab inimene teadmised, kuidas ennast või oma lähedast kõige paremal viisil aidata kohaneda selle raske haigusega, kuidas jääda võimalikult pikaks ajaks täisväärtuslikuks ühiskonna liikmeks ning kuidas saab patsient ise või tema lähedased kaasa aidata ravitulemuste efektiivsemaks muutmisele.

Loodame nõustada ligikaudu 1000 vähipatsienti ja/või nende lähedast aastas.

Annetajatelt ootame abi nõustamiskeskuse tegevuste laiendamiseks ja jätkusuutlikkuse toetuseks.

Annetust tehes märgi palun selgitusse NÕUSTAMISKESKUS ja oma isikukood, siis on sul võimalus tulusid deklareerides annetuse summalt tulumaks tagasi taotleda.

Aita vähihaigeid lapsi!

Vähihaigete laste toetamine

Kui me ei saa anda elule päevi, siis saame anda päevadele elu.

fingerpaint

Toetamise idee tuli Taani ärimehelt Soren Hoeh Jensenilt, kelle pisipoeg Jacob suri 1,5 aastaselt ajuvähki.

Hr. Jenseni sõnul valdas teda poega ravides meeleheide: “Midagi hullemat ei saa vanemate jaoks olla kui nende laps on suremas ja nad on võimetud teda aitama.” Just abitustunne lapse vähihaigusega võideldes ja läbielatud kaotusvalu tekitas temas idee, et ta tahab teha midagi vähihaigete laste toetuseks.

Miks just Eestis – aga selle tõttu, et tal on kontaktid mitmete ühisettevõtetega Eestis, kes võiksid teda selles toetada. Samasuguse arveldusarve Eesti vähihaigete laste toetamiseks avas ta ka Taanis.

Soren Jensen pöördus Eesti Vähiliidu poole sooviga luua Jacobi-nimelise arveldusarve Vähiliidu juurde.

Arvele laekunud rahaliste vahendite kasutamiseks on moodustatud komisjon kuhu kuuluvad: Inna Kramer Tallinna Lastehaigla Toetusfondist, Merike Kaunissaare Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikust, Maie Egipt Eesti Vähiliidust ja dr. Vahur Valvere PERH-i Onkoloogia keskusest.

Taotlusettepanekud vähihaige lapse kiireloomulise ravi toetamiseks saab esitada komisjonile ainult lapse raviarst.

Tänaseks on arveldusarve avatud ja igaüks kes soovib vähihaigeid lapsi toetada saab annetada raha Eesti Vähiliidu a/a EE571010220054105019 SEB Pangas.

Rahvusvaheliseks makseks:

Account holder name :  MTÜ Eesti Vähiliit

Address: Viru 5-5, 10140 Tallinn, Estonia

account no/IBAN: EE562200221002163986

Name of the bank : Swedbank

Bank address : Liivalaia 8, 10118 Tallinn

SWIFT / BIC code : HABAEE2X

Isikustatud annetustelt (s.t. kui on avaldatud annetaja ees- ja perekonnanimi ning isikukood) tagastab maksuamet tulumaksu annetatud summast pärast iga-aastase eraisiku tuludeklaratsiooni esitamist.

Eestis tegutseb ka Vähihaigete Laste Vanemate Liit, kelle tegevustega saate tutvuda siit www.vähilapsed.ee