Фонды

NB! Isikustatud annetustelt (s.t. kui on avaldatud annetaja ees- ja perekonnanimi ning isikukood) tagastab maksuamet tulumaksu annetatud summast pärast iga-aastase eraisiku tuludeklaratsiooni esitamist.

Heategevuskampaania “Aita avastada nahavähki!”

evl-hgs-4-UHD-1-317x178

Ka Sina saad anda oma panuse mobiilse nahakabineti ostmiseks.

 

Annetust tehes märgi kõrval aknas sobiv summa, maksmisel lisa selgitusse NAHAVÄHK ja oma isikukood, siis on sul võimalus tulusid deklareerides annetuse summalt tulumaks tagasi taotleda.

 

Eesti Vähiliit juhib tähelepanu, et viimase 10 aasta vältel on haigestumus naha pahaloomulisse pigmentkasvajasse ehk nahamelanoomi Eestis kasvanud lausa poole võrra.

Melanoomi uusi haigusjuhte esineb Eestis igal aastal keskmiselt 7 mehel ja 14,5 naisel 100 000 inimese kohta. Mittemelanoomseid pahaloomulisi nahakasvajaid esineb igal aastal Eestis 44 mehel ning 65 naisel 100 000 inimese kohta.

Iga päev avastatakse Eestis 3 nahavähi juhtu.

Eesti elanike sagenev reisimine päikeserohketesse riikidesse ja sealne mõõdutundetu päevitamine ning noorte üha tihedam solaariumi külastamine on kasvatanud pidevalt nahavähki ja naha melanoomi haigestumist.

evl-hgs-5-UHD-1

Varane haiguse avastamine tagab parima ravitulemuse. Mida väiksemate muutustega alustada ravi, seda lihtsam see on ja seda kindlamini saab terveneda.

Kahjuks enamikes Eesti väikelinnades nahaarstide vastuvõtte ei toimu ja inimesed ei pääse õigeaegselt arsti juurde.

See on põhjuseks miks Eesti Vähiliit kogub aidata soovijatelt annetusi uue mobiilse dermatoloogilise diagnostika kabineti ostmiseks, mis hakkab sõitma mööda Eestimaad, et kiirendada inimeste õigeaegset jõudmist nahaarsti juurde.

Aita varakult avastada nahavähki ja nahamelanoomi!

Läbi Vähiliidu väärtuslike nõustamisteenuste parem elukvaliteet vähipatsientidele

Fondid-317x314

Eestis on ligikaudu 40 000 vähihaiget, lisaks neile inimesed, kes on haigusest paranenud

ning vähihaigete lähedased, kes on samuti haigusega seotud.

 

Meie tervishoiusüsteemis tehakse pingutusi patsientide meditsiiniliseks ravimiseks, kahjuks on jäänud tähelepanuta psühhosotsiaalne pool. Vähiliidu ja Praxise koostöös 2013 valminud uuringus vastas üle 50% vähipatsientidest, et pärast diagnoosi saamist või tervenemise faasis vajaksid nad esmalt psühhosotsiaalset nõustamist.

 

Eesti Vähiliit on alustanud nõustamiskeskuse loomise projektiga, et pakkuda vähipatsientidele ja nende lähedastele süsteemset psühhosotsiaalset nõustamisteenust.

 

Nõustamise koordineerimise keskus asub Vähiliidus ja toimib koostöös erinevate eriala spetsialistidega ning kohalike vähipatsientide ühingutega üle Eesti. Nõustamiskeskuse loomise lähim eesmärk on patsiendi psüühilise ja moraalse tasakaalu saavutamine. Kaugem eesmärk on luua püsiv alus jätkuvale psühhosotsiaalsele nõustamise süsteemile vähiliidu juures. Nõustamistelt saab inimene teadmised, kuidas ennast või oma lähedast kõige paremal viisil aidata kohaneda selle raske haigusega, kuidas jääda võimalikult pikaks ajaks täisväärtuslikuks ühiskonna liikmeks ning kuidas saab patsient ise või tema lähedased kaasa aidata ravitulemuste efektiivsemaks muutmisele.

 

Loodame nõustada ligikaudu 1000 vähipatsienti ja/või nende lähedast aastas.

 

Annetajatelt ootame abi nõustamiskeskuse tegevuste laiendamiseks ja jätkusuutlikkuse toetuseks.

 

Annetust tehes märgi palun selgitusse NÕUSTAMISKESKUS ja oma isikukood, siis on sul võimalus tulusid deklareerides annetuse summalt tulumaks tagasi taotleda.

Aita vähihaigeid lapsi!

Vähihaigete laste toetamine

Kui me ei saa anda elule päevi, siis saame anda päevadele elu.

fingerpaint

Toetamise idee tuli Taani ärimehelt Soren Hoeh Jensenilt, kelle pisipoeg Jacob suri 1,5 aastaselt ajuvähki.

Hr. Jenseni sõnul valdas teda poega ravides meeleheide: “Midagi hullemat ei saa vanemate jaoks olla kui nende laps on suremas ja nad on võimetud teda aitama.” Just abitustunne lapse vähihaigusega võideldes ja läbielatud kaotusvalu tekitas temas idee, et ta tahab teha midagi vähihaigete laste toetuseks.

 

Miks just Eestis – aga selle tõttu, et tal on kontaktid mitmete ühisettevõtetega Eestis, kes võiksid teda selles toetada. Samasuguse arveldusarve Eesti vähihaigete laste toetamiseks avas ta ka Taanis.

Soren Jensen pöördus Eesti Vähiliidu poole sooviga luua Jacobi-nimelise arveldusarve Vähiliidu juurde.

 

Arvele laekunud rahaliste vahendite kasutamiseks on moodustatud komisjon kuhu kuuluvad: Inna Kramer Tallinna Lastehaigla Toetusfondist, Merike Kaunissaare Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikust, Maie Egipt Eesti Vähiliidust ja dr. Vahur Valvere PERH-i Onkoloogia keskusest.

Taotlusettepanekud vähihaige lapse kiireloomulise ravi toetamiseks saab esitada komisjonile ainult lapse raviarst.

 

Tänaseks on arveldusarve avatud ja igaüks kes soovib vähihaigeid lapsi toetada saab annetada raha Eesti Vähiliidu a/a 10220054105019 SEB Ühispangas.

 

Rahvusvaheliseks makseks:

 

Account holder name :  MTÜ Eesti Vähiliit

Address: Viru 5-5, 10140 Tallinn, Estonia

Account number : 221002163986

Name of the bank : Swedbank

Bank address : Liivalaia 8, 10118 Tallinn

IBAN: EE562200221002163986

SWIFT / BIC code : HABAEE2X

 

Isikustatud annetustelt (s.t. kui on avaldatud annetaja ees- ja perekonnanimi ning isikukood) tagastab maksuamet tulumaksu annetatud summast pärast iga-aastase eraisiku tuludeklaratsiooni esitamist.

 

Eestis tegutseb ka Vähihaigete Laste Vanemate Liit www.vähilapsed.ee